ANGLIČTINA

Angličtinu jsem se začala učit ve svých osmi letech ve třídě s rozšířenou výukou jazyků na ZŠ J. A. Komenského v Kyjově. Poté jsem přestoupila na místní víceleté gymnázium, kde jsem se i nadále anglickému jazyku věnovala, a v maturitním ročníku jsem složila mezinárodně uznávanou cambridgeskou zkoušku FCE (díky paní prof. Marii Lungové). A protože to byl můj nejoblíbenější předmět, rozhodla jsem se ve studiu angličtiny pokračovat i na vysoké škole.

double-decker

Od r. 2002 anglický jazyk vyučuji soukromě. V letech 2006-2008 jsem pracovala jako lektor a překladatel v Brně (pro agenturu Keswick Partners), roku 2009 jsem přesídlila do Prahy, kde jsem rovněž vyučovala, překládala a také tlumočila (spolupráce s jazyk. školami Miramare, Tandem; mými studenty byli např. zaměstnanci společností Wüstenrot, Metrostav, Hochtief, Revmatologický ústav, …). V dalším roce jsem odcestovala do Londýna, abych ještě více zdokonalila své znalosti anglického jazyka a zároveň zblízka poznala tamní kulturu. Po návratu jsem úspěšně složila nejvyšší z řady cambridgeských zkoušek, CPE.

west - east

 

JAPONŠTINA

K oboru Anglická filologie, který v té době nebylo možné studovat v Olomouci jednooborově, jsem si jako svůj druhý obor vybrala Japonskou filologii.

shikoku

V letech 2008 a 2009 jsem dvakrát po sobě vycestovala do Japonska, kde jsem pod záštitou organizace WWOOF působila jako dobrovolník na ekofarmách, v kavárnách či horských penzionech. V prosinci 2008 jsem v Budapešti obstála u mezinárodní zkoušky z japonštiny JLPT 2. V červnu 2009 jsem pak státní zkouškou z japonského jazyka zakončila svá studia a získala titul Mgr.

Pokud jde o mé pracovní zkušenosti s japonštinou v České republice, ještě při studiu jsem na částečný úvazek tlumočila ve firmách TPCA v Kolíně (2005) a Daikin v Brně (2006). Tento jazyk od r. 2006 také vyučuji.

Aktuálně se chystám na nejvyšší stupeň zkoušky JLPT (N1).